امروز: چهارشنبه 28 آذر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق آسم در ورزش

دانلود تحقیق آسم در ورزش دسته: حسابداری
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 31 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 6

آسم بیماری با منشاء آلرژیک است که شیوع آن در حال افزایش است آسم خود را با حملات دوره ای و در نتیجه محرکهای مختلف نشان می دهد آسم ورزشی به ایجاد تنگی نفس و مشکلات تنفسی در زمینه انجام ورزش های هوازی اطلاق می گردد آسم ورزشی می تواند علائمی خفیف و ملایم یا در آنسو علائم بسیار شدید و تهدید کننده حیات داشته باشد

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

آسم در ورزش(آسم ورزشی)

پیش زمینه 
آسم بیماری با منشاء آلرژیک است که شیوع آن در حال افزایش است. آسم خود را با حملات  دوره ای و در نتیجه محرکهای مختلف نشان می دهد. آسم ورزشی به ایجاد تنگی نفس و مشکلات تنفسی در زمینه انجام ورزش های هوازی اطلاق می گردد. آسم ورزشی می تواند علائمی خفیف و ملایم یا در آنسو علائم بسیار شدید و تهدید کننده حیات داشته باشد.
بروز علائم  آسم بدنبال ورزش دو مرحله زودرس و دیررس دارد. در مرحله زودرس که حدود 5/0 تا یک ساعت بعد از شروع ورزش رخ می دهد علائم عبارتند از تنگی تنفس, سرفه, کهیر و خس خس و گاهی افت فشار خون ( سیاهی رفتن چشمها ) . در مرحله دیررس که چند ساعت بعد ایجاد می شود فرد معمولاً دچار سردرد, تهوع و استفراغمی شود. 
فرکانس
• آسم ورزشی در 15-12% از افراد جامعه وجود دارد.           
• در 90% از افراد مبتلا به آسم, آسم ورزشی وجود خواهد داشت.  
• چنانچه افراد مبتلا به آسم را کنار  بگذاریم باز هم 10-3% از افراد جامعه مبتلا به آسم ورزشی خواهند شد.      
• بنظر می رسد بروز حملات آسم حین ورزش در زمستان و نیز ورزشهایی که در هوای سرد انجام می شوند ( اسکی- هاکی ) بیشتر باشد.  
• برخی مطالعات بروز 50-35%  از حملات آسم را در هاکی و اسکیت روی یخ نشان می دهند.

آناتومی کاربردی
• در آسم مشکل در ناحیه پائین به کارهای صوتی حنجره در راههای هوایی است که این راهها بخاطر افزایش حساسیت به هوای سرد و غیر مرطوب دچار انقباض شده سبب بروز تنگی نفس و احتباس هوا در ریه خواهند شد.  
بیومکانیک ورزشی
آسم ورزشی معمولاً ورزشکارانی که به ورزشهای هوازی می پردازند را تحت تاثیر قرار می دهد. در ورزشهای غیر هوازی بروز حملات آسم ورزشی ناشایع است, لذا احتمال می دهند که جریان مداوم هوا از طریق مجاری هوایی ( در ورزشهای مجازی ) که سبب کاهش حرارت و رطوبت این هوای استنشاقی می شود در افراد حساس سبب تحریک مجاری هوایی و انقباض آنها و بروز علائم می شود. بطور کلی هوای دمی در بینی گرم و مرطوب می شود حال آنکه در ورزشهای هوازی اغلب فرد از دهان نفس میگیرد و نیز سریعتر هم تنفس می کند که سبب می گردد دمای هوا کاهش و رطوبتش هم کم شود و این دو سبب تحریک مجاری هوایی می شوند.    
در ورزشهایی که در محیط سرد انجام میگیرند ( اسکی, هاکی روی یخ, اسکیت روی یخ و ورزش در هوای سرد ) یا ورزشهایی که در محیط با رطوبت کم هوا انجام می شوند بیشتر احتمال بروز حملات آسم وجود دارد.
دیده شده در محیطهای گرم و مرطوب بروز حملات بسیار کاهش می یابد.

شرح حال
• علائم زیر در حین یا بدنبال ورزش رخ داده است :

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : آسم در ورزش , دانلود تحقیق آسم در ورزش , آسم , ورزش , آسم ورزشی , بیومکانیک ورزشی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر